S čím se potýkají instalatéři v domácnostech


Někteří bloggeři se ve svých příspěvcích do blogu instalatérské firmy zmiňují o tom, jak se jim přihodila nemilá událost, kterou jim pomohli vyřešit profesionálové svým rychlým zásahem. Některé situace mohou být i kuriózní, ale je z nich dobře patrné, jak důležitá je tato profese ve významu společenské odpovědnosti. S čím se například instalatéři potýkají?

instalatérské práce

Bojler – může se vám přihodit například to, že koupíte dům, v němž se nachází dva bojlery, a jelikož se jedná o oblast s velmi tvrdou vodou, máte podivnou předtuchu, že se něco s těmi bojlery stane. A vaše předtucha se vyplní, protože oba dva přestanou fungovat a přivolaný instalatér z každého z nich vysype přes deset kilo vodního kamene. Instalatér vám také může navrhnout používat změkčovač vody.

kanalizační poklop

Topení – když se nastěhujete do nově zakoupeného domu, můžete se tu setkat s ústředním topením různého stáří. Některé systémy mohou pamatovat i dobu socialismu, a jde-li o litinové radiátory, mohou být stále funkční a velmi oblíbené pro svou vysokou výhřevnost. Jenže radiátory mohou být uvnitř zanesené kalem, který se v topení tvoří působením koroze a bakterií. Instalatéři mohou topný systém pročistit pulzním kompresorem Ropuls Roclean.

Čištění kanalizace – když se vám doma zanese odpad na toaletě nebo u kuchyňského dřezu, popadnete gumový zvon, a stačí pár tlakových rázů a nános povolí. Pokud je ovšem zanesená kanalizace, a je prorostlá kořeny okolní vegetace, na to gumový zvon jaksi nestačí. Na to se musí zaměřit parta řemeslníků s tlakovou tryskou nebo s frézovací hlavou, které proráží i velmi houževnaté nánosy bahna, písku, http://pivopisek.cz/ kamení, větví a kořenů.

Únik vody – instalatéři také řeší úniky vody do zdiva. Již dávno neplatí, že se hledá místo závady oklepáváním omítky, dnes se tyto události řeší mnohem sofistikovaněji pomocí poslechových tyčí Hykron a formovacího plynu bez nutnosti demoličních prací.